کفش مردانه، اسپرت یا رسمی؟

انواع کفش های مردانه

تنوع کفش های مردانه تا چند دهه ی پیش بسیار محدود بود. یک جفت کفش دم دستی برای محل کار، قدم زدن در پارک، خرید کردن و دیگر نیاز های روزمره و یک جفت کفش پلوخوری که به مناسبت های مختلف از گنجه بیرون کشیده می شد و برقی به آن می افتاد. آن روز ها توجه افراد به مساله ی مد و فشن تا این حد زیاد نبود.

امروزه تصور این مساله برای برخی نا ممکن به نظر می رسد. بسته به هر نیاز و برای حضور در هر موقعیتی، مدل های مختلف کفش وجود دارد. حتی می توان گفت تعدد مدل ها برخی را گیج می کند. لباس پوشیدن به تناسب مکان و موقعیت، نکته ی مهمی است که بسیاری از افراد در انتخاب لباسشان به آن توجه می کنند؛ اما وقتی این انتخاب به کفش می رسد، شرایط کمی گیج کننده می شود.

پوشیدن کفش مناسب مهم تر از چیزیست که تصور می کنید و مانند نقطه ی پایانی بر گزینش لباس هایتان به چشم می آید. شاید کمی سخت باشد که تشخیص دهید چه کفشی را کجا بپوشید.

بسیاری از ما افرادی را می شناسیم که در انتخاب نا مناسب لباس و بالاخص کفش زبانزد دیگرانند. کسانی که با کفش ورنی به کوه می روند یا با یک جفت صندل به مجلس عروسی می روند.

اما همیشه هم این نا هماهنگی تا این حد مشخص نیست؛ گاهی تصمیم گیری درباره ی این که چه مدل کفشی را کجا بپوشید سخت می شود. بر خلاف تصور اغلب جامعه، دغدغه های این چنینی فقط مختص بانوان نیست.

انواع مختلفی از کفش های مردانه در بازار وجود دارد؛ از کتانی و صندل گرفته تا انواع کالج های نیمه رسمی و رسمی و کفش های دوخت دار جیر و چرم.

اگر در طی روز پیاده روی زیادی در پیش دارید و اگر اهل جین پوشیدن هستید یک جفت کتانی راحت مناسب ترین گزینه است. کفش های کتانی اسپرت تنوع زیادی دارند و برای رفتن به دانشگاه، خرید یا دیدار های غیر رسمی با دوستان مناسبند.

در فصل گرما و در طول مسافرت، رانندگی در مسیر های طولانی و به طور کلی در ساعت های تفریح و فراغت می توانید از یک جفت صندلِ پشت دار استفاده کنید. صندل هایی با کف طبی در استفاده های طولانی انتخاب مناسب تری هستند.

کالج ها کفش های پر کاربردی هستند. آن ها بسته به طراحی و رنگی که دارند می توانند هم در موقعیت ها و قرار های رسمی و غیر رسمی استفاده شوند و هم کاربرد روزمره داشته باشند. آن ها را می توانید در محل کار، قرار ها و مهمانی های دوستانه و یا دانشگاه بپوشید.

اما اگر قرار است در یک مراسم رسمی مانند جشن ازدواج حاضر شوید و یا یک قرار کاری ویژه دارید، تنها انتخابتان کفش های مجلسی اند. شاید بسته به سن و موقعیتی که دارید یک کفش براق نوک تیز چندان هم مناسب شما نباشد، کفش های رسمی مدل های مختلفی دارند. می توانید از جنس های جیر و نوبوک استفاده کنید یا مدل های آکسفورد را که ظاهر کلاسیک و جذابی دارند انتخاب کنید.

اگر هم از آن دسته افرادی هستید که حتی در موقعیت های روزمره ترجیح می دهید ظاهری آراسته و نیمه رسمی داشته باشید کفش های زین اسبی احتمالا مناسب شما هستند. مدل و طراحی این کفش ها چندان اسپرت نیستند اما تکه ی چرمی که به شکل زین اسب روی آن ها دوخته می شود، ظاهری جوان پسند تر و راحت تر به این مدل کفش ها می دهد.

البته این کفش ها همچنان برای ورزش کردن و طبیعت گردی نا مناسب هستند! به طور کلی بهتر است شما هم مانند بانوان سه یا چهار جفت کفش برای موقعیت های مختلف در جاکفشی داشته باشید.

 

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

دیدگاهتان را بنویسید

*

9 − 3 =