تنوع رنگ ها در لباس های تابستانی بانوان

رنگ ها در لباس تابستانی بانوان

رنگ ها تاثیرات مختلفی چه از نظر روانی و چه به لحاظ فیزیکی دارند. برای استفاده ی درست و به جا از رنگ ها، بهتر است آن ها را بشناسیم و درباره ی کارکرد گروه های مختلف رنگی ذهنیت درستی داشته باشیم. یکی از دسته بندی رنگ ها، به تناسب  فصل های سال است.

تابستان فصلی است که با رنگ های روشن و شاد شناخته می شود. رنگ هایی مانند سفید و کرم روشن و رنگ های شاد مانند صورتی، زرد ونارنجی، آبی آسمانی و سبز در این فصل کاربرد زیادی دارند.

شاید دلیل ابتدایی استفاده از این رنگ ها در تابستان به خاصیت فیزیکی رنگ ها مربوط می شود. همانطور که می دانید، رنگ های روشن مانند سفید، جذب حداقلی نور و گرما را دارند و در مقابل رنگ سیاه، بیشترین جذب گرما را دارد.

اما همه ی دلیل ما برای انتخاب رنگ های روشن در این فصل به خاصیت فیزیکی آن ها برنمی گردد؛ رنگ های مختلف در این فصل، تداعی کننده ی عناصر طبیعتند. از طرفی امروزه تحت تاثیر صنعت مد و پوشاک، ما به عنوان خریدار به میزان زیادی شرطی شده ایم. به طوری که با دیدن رنگ های صورتی، گلبهی و سبز آبی آن ها را مناسب تابستان می دانیم و در مقابل رنگ های تیره و گرم مانند قهوه ای، زرشکی و خردلی را به فصول سرد سال نسبت می دهیم.

اما برای استفاده از این رنگ های روشن تابستانی در کنار هم باید اصول زیبایی شناسی را نیز در نظر گرفت. استفاده از رنگ های نا مناسب در کنار هم می تواند ظاهری نامرتب و شلخته به شما بدهد.

خیلی از ما ممکن است به استفاده از رنگ های تند و براق مانند نارنجی، زرد، قرمز، سبز روشن و صورتی تند علاقه داشته باشیم؛ اما استفاده ی نا مناسب از این رنگ ها چشم را می آزارد.

اگر به پوشیدن این دسته از رنگ ها در فصل تابستان علاقه مندید، توجه داشته باشید که آن ها را در کجا و همراه با چه رنگ هایی استفاده می کنید. به کار بردن رنگ های براق در سطح زیاد چشم را می آزارد. بهتر است انتخاب رنگ هایی مانند زرد و نارنجی را به لباس ها و لوازم جانبی مانند کیف و کفش و یا شال محدود کنید. همنچنین توجه داشته باشید که این رنگ ها را در کنار چه رنگ هایی به کار می برید. استفاده از رنگ مشکی شاید انتخاب خوبی برای تابستان به نظر نیاید، ولی زمینه ی خوبی برای رنگ های براق محسوب می شود. با به کار بردن پارچه های سبک و خنک مشکی می توانید بر مشکل گرما نیز غلبه کنید.

همچنین رنگ های خنثی و روشن نیز انتخاب خوبی برای لباس های تابستانی اند. طیف رنگ های روشن و خنثی شامل سفید، خاکستری روشن، کرم و نخودی اند. به کار بردن این رنگ ها در کنار رنگ های ملایم مات، مانند صورتی روشن و گلبهی، جلوه ی لطیفی به شما می دهد.

در دیگر ترکیباتی که مورد توجه برخی از بانوان است، اسفاده از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر است. این ترکیب رنگ ها می تواند حکم راه رفتن روی لبه را داشته باشد. در استفاده از این رنگ ها به شدت و ملایمت آن ها توجه داشته باشید و تا حد امکان، از رنگ های خام و اصلی در کنار هم استفده نکنید. به عنوان مثال، لیمویی را جایگزین زرد و بادمجانی را جایگزین بنفش اصلی کنید. استفاده از رنگ های خام که به رنگ های اصلی نزدیک اند، می توانند شما را شبیه به یک لکه ی رنگی جلوه دهند.

به طور کلی طبق نظر کارشناسان مد و فشن، سعی کنید هر بار که لباس می پوشید بیش از سه گروه کلی رنگی را کنار هم به کار نبرید. برای جلوگیری از شلخته به نظر رسیدن، یکی از این سه رنگ را از میان رنگ های خنثی انتخاب کنید و در انتخاب دو رنگ دیگر نیز دقت لازم را به کار ببرید.

استفاده از رنگ های روشن و شاد در تابستان طرفدار زیادی دارد، ولی بد نیست یکی از رنگ های انتخابی را از میان رنگ های تیره تر برگزینید و آن را در سطوح کم تر به کار ببرید.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

دیدگاهتان را بنویسید

*

3 × 3 =