10 نکته مهم درباره لوازم آرایش و بهداشتی

لوازم آرایشی بهداشتی لوازم آرایشی بهداشتی

لوازم پیرایشی و بهداشتی از جمله ارزشمندترین اجزاء پراهمیت در سلامت پوست شما هستند ، افزون بر آن دقت در انتخاب فرآوری مناسب نحوه نگهداری و استعمال

لوازم پیرایشی و بهداشتی از جمله ارزشمندترین اجزاء پراهمیت در سلامت پوست شما هستند ، افزون بر آن دقت در انتخاب فرآوری مناسب نحوه نگهداری و استعمال از آنها نیز از ارزشمندی ویژه ای برخوردار است .
نکات کم تر از را همواره به خاطر داشته باشید :

1 – ریمل می تواند علت آسیب چشمان شما حین خواب شود . شما ممکن است با خارش، چشم پرخون، قرنیه اثر زخمیده، یا حتی یک چرک از خواب بیدارشوید. اطمینان حاصل کنید که تمام آرایشتان را قبل از اینکه به رختخواب بروید پاک کرده باشید .

2 – رژ لب های مایع طریق ن محفاظت کمی در برابر فروغ خورشید دارند و می توانند فروزه مخرب UV را به لب جذب کنند. چنانچه شما می خواهید لبتان شفاف باشد، ابتدا از رژ لب مات معمولی کاربرد کرده و سپس روی آن رژ تابان بزنید. سعی کنید تا از یک برق لب با دست کم SPF 30 بهره جویی کنید .

3 – لاک ناخن ، به ویژه رنگ های تیره تر ، امکان دارد ناخن های انگشتان دست و پا را لکه دار کرده ویا زردکند. ناخن هایی که دگرگونی رنگ داده اند ازنو به حالت نهادین برمی گردند، ولیک ممکن است ماه ها طول بکشد.

4 – منحصراً به دلیل اینکه محصولی اعلام می شود hypoallergenic است، به این معنا نیست که شما نسبت به آن اثری نداشته باشید .FDA استانداردی برای بهره وری از عبارت “hypoallergenic ندارد، بنابراین زاییدنکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی مجبور نیستند ادعای خود را اثبات کنند. هر محصولی می تواند از برچسب “hypoallergenic” کاربرد کند ،هیچ مهم نیست که مواد ایجاد دهنده آن چه هستند، و هیچ کالا خوشگلیی را نمی توان تضمین کرد که موجب یک تعامل حساسیتی نشود !

5 – به دلیل خطر ابتلا به فساد چشم، شما باید لوازم آرایش چشم ، از جمله ریمل مژک و ابرو، خط چشم، سایه چشم را زود عوض کنید. لوازم مایع یا کرم مانند می تواند جایگاه مناسبی برای باکتری ها باشند ، بنابراین برخی از کارشناسان توصیه می کنند ریمل پلک چشم خود را هر سه ماه یکبار جایگزین کنید . چنانچه ریمل خشک شد، آب و یا مایع دیگری به آن اضافه نکنید این کار می تواند موجب رشد باکتری هاشود

لوازم آرایشی بهداشتی

6 – برس، اسفنج ها و انگشتان شما باکتری ها و میکروب های دیگر را از پوست جذب می کند ، به همین دلیل به اشتراک گذاشتن لوازم آرایش می تواند به معنای به اشتراک گذاری باکتری ها باشد .

7 – قرار گرفتن در جلو نور یا گرما می تواند موجب تجزیه مواد نگهدارنده ای شود که با باکتری ها مبارزه می کنند، بنابراین لوازم آرایش خود را در فضاهای گرم قرار ندهید . چنانچهچشمتان دستخوش تعفن شده از لوازم آرایش بهره جویی نکنید تا زمانی که علت آن را کشف کنید .

8 – سرمه نوع سنتی از آرایش چشم است که می تواند شامل اندازه ارزش قابل توجهی سرب باشد استعمال از آن به عنوان یک افزودنی در لوازم آرایشی و بهداشتی تحت نظارت FDA در ایالات متحده مجاز نیست.

9 – عرضه کنندگان مواد آرایشی می توانند کالاها را بدون اثبات FDA به ف راهکار برسانند . FDA فرآورده ها آرایشی و یا مواد ایجاد دهنده لوازم آرایشی و بهداشتی را بررسی یا اذعان نمی کند ، با سوا رنگ های افزودنی ، که نیاز به آزمایش بری ی دارند .

10 – نیازی نیست که سازندگان لوازم آرایشی اطلاعات در مورد هر گونه زخم ناشی از کالاها خود را به FDA ارائه کنند. فرآوردهتنها در صورتی از بازار جمع آوری می شود که FDA در دادگاه ثابت کند که این کالاخطرناک یا خلاف مقرراتاست.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

10 − 2 =