چه رژ لبی مناسب است؟

انتخاب رژلب مناسب

رژ لب در انواع لوازم آرایشی اگر پر طرفدار ترین نباشد، بدون شک یکی از پر طرفدار تین ها و پر کاربرد ترین هاست. خانم ها معمولا تعداد زیادی رژ لب با طیف رنگ های مختلف دارند. اما همیشه هم این تعداد زیاد به منظور ایجاد تنوع رنگی نیست؛ بسیاری از ما پس از خریدن رژ لب، متوجه می شویم که رنگ مناسبی را انتخاب نکرده ایم و اصطلاحا این رنگ به ما نمی آید.

برای خریدن رژ لب مناسب، دو نکته اهمیت بیش تری دارد. کیفیت رژ و انتخاب رنگ مناسب. بسیاری از بانوان هزینه ی زیادی برای خریدن رژ لب اختصاص نمی دهند. در حالی که لب ها پس از چشم ها، مهم ترین و حساس ترین عضو چهره هستند و این یعنی آن چه روی لب هایمان می زنیم باید ضامن سلامت ما باشد.

رژها اغلب حاوی لوسیون، روغن، رنگدانه، محافظت کننده و نگه دارنده، موم و الکل هستند. در رژهای مختلف بسته به کیفیت ساخت آن ها، از مواد شیمیایی و گیاهی استفاده می شود. اما نکته ی قابل توجه، میزان استاندارد بودن هر یک از آن هاست.

رژ لب های مرغوب و برند های شناخته شده غالبا از مواد طبیعی و گیاهی در ساختار لوازم آرایشی خود استفاده می کنند. از آن جا که مقداری از رژ ببه همراه غدا و نوسیدنی بلعیده می شود، استفاده بی رویه از برخی مواد شیمیایی می تواند باعث ایجاد مسمومیت و گاهی ناراحتی های گوارشی برای بانوان شود.

چندیست شایعه ای مبنی بر وجود سرب در برخی از رژ های بی کیفیت شنیده می شود. ادعایی که به راحتی نمی توان آن را قبول یا رد کرد. همچنین تا به حال مدرک معتبری دال بر این که میزان کمی سرب موجود در لوازم آرایشی بتواند باعث سرطان شود منتشر نشده است. برای تشخیص وجود سرب در رژ لب ها آزمایشی نیز پیشنهاد می شود که احتمالا با آن آشنایی دارید؛ به این ترتیب که کمی از رژ را روی دست خود می کشید و سپس با قطعه ای طلا، روی آن می کشید. در این آزمایش گفته می شود که اگر پس از گذشت چند ثانیه، رژ لب تیره شد، در ساختار آن سرب وجود دارد. باید گفت که این آزمایش شاید درست باشد اما نتیجه ی آن قطعی نیست، چرا که وجود برخی ترکیبات دیگر مانند موم نیز در واکنش با طلا باعث تیره شدن رنگ رژ می شود.

نکته ی قابل توجه دیگر به تست رژ لب باز می گردد. هیچ گاه رژ را در فروشگاه روی لب هایتان امتحان نکنید. درست است که با این کار به طور دقیق تر می توانید تشخیص دهید که رنگ رژ به چهره تان می آید یا نه، اما به دلایل مسایل بهداشتی از این کار پرهیز کنید و به تست رژ روی پوست دستتان قناعت کنید.

مساله ی بعدی در انتخاب رژ لب، رنگ آن است. رنگ مناسب برای هر کس، به فاکتور های گوناگونی از جمله رنگ پوست، سن، موقعیت و نوع لب ها و چهره بستگی دارد.

در اولین گام، رنگ رژ لب باید با رنگ پوست هماهنگی داشته باشد. اگر پوستی روشن با زمینه ی صورتی دارید، از رنگ قرمز روشن با ته زمینه ی صورتی یا قرمز خالص استفاده کنید. رنگ های طیف صورتی به طور کلی برای این پوست ها انتخاب مناسبی است. همچنین رنگ های صدفی و بژ با این نوع پوست ها سازگارند.

برای پوست های زیتونی و سبزه با تیرگی متوسط، ، رنگ کرنبری و قرمز آجری رنگ های مناسبی هستند. همچنین رنگ هایی که ته زمینه ی قهوه ای دارند برای این پوست ها مناسبند.

برای پوست های تیره با ته زمینه ی زرد، قرمز گرم با ته زمینه ی نارنجی مناسب است.

اگر لب های برجسته و پُری ندارید، از روشن ترین رنگ ممکن استفاده کنید. همچنین استفاده از برق لب باعث می شود لب ها جلوه ی برجسته تری داشته باشند.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

دیدگاهتان را بنویسید

*

یک × یک =