بگذاریم صورتمان نفس بکشد

پاک سازی پوست

استفاده از لوازم آرایشی در کنار جذابیت، عوارض زیادی نیز در بر دارد. باقی ماندن لوازم آرایش بر روی پوست مانع جذب اکسیژن توسط پوست می شود و در نتیجه روند پیر شدن در بانوان را تسریع می کند. همچنین آلاینده ها و ذرات گرد و غبار معلق در هوا نیز بر سطح پوست می نشینند  و آن را آلوده می کنند.

برای مراقبت از پوست و حفظ سلامت و زیبایی آن در کنار استفاده از کرم های مختلف، باید به پاک سازی صحیح پوست نیز توجه نشان داد. لوازم آرایشی به طور کلی نباید بیش از شش ساعت روی پوست باقی بمانند و هرگز بدون پاک کردن آرایش از صورت خود نخوابید.

اولین مرحله ی داشتن پوست سالم، شستشوی صحیح آن است. برای انتخاب شوینده ی مناسب، باید به نوع پوست خود توجه داشته باشید. پاک کننده های صابونی برای پوست صورت توصیه نمی شوند. صابون ها قدرت بالایی در حل کردن چربی دارند و به این دلیل چربی های میان سلولی پوست را نیز از بین می برند. در این صورت ساختار پوست شکننده می شود و همچنین ممکن است دچار التهاب و قرمزی شود.

افرادی که پوست معمولی دارند می توانند از ژل ها و شوینده های کفی استفاده کنند. اگر در طول روز آرایش می کنید برای برداشتن مواد آرایشی از سطح پوست بهتر است ابتدا از پاک کننده های روغنی مانند شیر پاک کن استفاده کنید.

برای پاک کردن آرایش چشم، از پاک کننده های مربوط به چشم استفاده کنید. مواد آرایشی مانند ریمل و خط چشم به راحتی پاک نمی شوند و نیاز به پاک کننده های روغنی دارند.

اگر هم اهل آرایش کردن نیستید قبل از خواب با یک شوینده ی ملایم صورت خود را از گرد و غبار و آلودگی ها پاک کنید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر پوست چربی دارید، پس از شستشوی صورت با شوینده های مخصوص پوست های چرب، بهتر است از تونر استفاده کنید. تونر ها باقی مانده ذرات آرایشی را از پوست پاک می کنند و همچنین در تعدیل چربی پوست موثرند. پس از آن که صورت خود را شستید، کمی تونر را روی پنبه بمالید و روی پوست خود با حالت دورانی ماساژ دهید.

افراد دارای پوست خشک نیز باید از پاک کننده های چرب مانند شیر پاک کن و یا روغن های پاک کننده استفاده کنند. همچنین استفاده از کرم مرطوب کننده پس از پاک کردن صورت برای افراد با پوست خشک بسیار مفید است.

در دوره های زمانی طولانی تر استفاده از کرم ها و ماسک های لایه بردار می تواند به شادابی پوست کمک کند. کرم های لایه بردار سلول های شاخی مرده ی پوست را از بین می برند و باعث تنفس بهتر پوست  می شوند. توجه داشته باشید که لایه برداری از سطح پوست به طور مکرر به پوست آسیب می زند. همچنین با مراجعه به متخصصین پوست می توانید با پاکسازی پوستتان از شر سلول های مرده و جوش های سر سیاه خلاص شوید.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

18 + چهارده =