6 روش برای طبیعی جلوه دادن آرایش

 

بهترین حالت آرایش آن زمانی است که هیچ کس متوجه آرایش داشتن شما نشود. حالت چهره شما باید ساده، مژه ها بلند و لب ها سرخ باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن نکات زیر به آن حد اعلا از آرایش یعنی آرایش طبیعی برسید و فوق العاده جلوه کنید.

 

لایه زیر کار

هیچ چیز غیر طبیعی تر از داشتن یک زیر کار خیلی سنگین بر روی صورت نیست. بهتر است به جای اینکار برای زیر کار از کرم BB استفاده کنید. کرم BB دارای مرطوب کننده، ضد آفتاب و زیر کار است. ولی بسیار طبیعی جلوه می کند. در مقایسه با کرم CC، کرم BB سبکتر از این هم خانواده خود است. قبل از شروع آرایش چند قطره آب روی کف دست خود بریزید و دست ها را به هم مالش دهید، مخصوصا انگشت حلقه و انگشت وسط دست خود را دقت کنید که حتما مرطوب شود چون این دو انگشت کاربردی ترین بخش دست در هنگام آرایش کردن است. گرمای دست باعث نرم و روان شدن مواد آرایشی می شود.

انتخاب ریمل

 

6 روش برای طبیعی جلوه دادن آرایش
6 روش برای طبیعی جلوه دادن آرایش

حالب است بدانید با اینکه برای اغلب ما استفاده از ریمل جذاب است اما با ریمل واقعا غیر طبیعی جلوه می کنید. به جای ریمل از رنگ های بلند مدت مژه استفاده کنید.

این محصول به غلظت ریمل نیست اما رنگ مژه ها را تیره می کنند و در برابر تعرق و چربی تا 24 ساعت یا تا زمانیکه شما آن را با پاک کننده های آرایشی پاک کنید مقاوم است.

از کانسیلر زیر چشم استفاده کنید

از کانسلر دور چشم برای پوشاندن حلقه های تیره و یا قرمزی ها استفاده کنید. اما دقت داشته باشید، که کل ناحیه را پوشش ندهید. به آرامی زیر چشم را ضربه بزنید واز پوشش دادن پلک ها و نواحی استخون گونه خودداری کنید. زیرا تنها جایی که شما احتیاج به یک پوشش ضخیم دارید نواحی اطراف چشم است.

کرم سایه چشم را انتخاب کنید

به جای استفاده از پودر سایه از کرم سایه استفاده کنید. کرم سایه بهتر با پوست شما ترکیب می شود و شما می توانید آن را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید.کرم ها اغلب دارای سیلیکون و دیگر روغن ها هستند که مانع از قرار گرفتن کرم در بین چین و چروک های صورت  می شود. از کرمی استفاده کنید که به رنگ پوست شما نزدیک باشد ولی کمی روشن تر باشد تا چشم ها را بزرگ تر جلوه دهد. تا زیبایی و پوست شفاف داشته باشید.

 یک خط چشم  کوتاه بکشید

6 روش برای طبیعی جلوه دادن آرایش
6 روش برای طبیعی جلوه دادن آرایش

 

خط چشم توجه ها را به سمت چشم شما منعطف می کند و این می تواند نقص های دیگر صورت را بپوشاند و باعث شود که آنها دیده نشوند. پیشنها ما این است که پلک بالا را با رنگی که یک درجه از رنگ چشم ها روشن تر باشد خط بکشید. مثلا نیلی برای رنگ چشم های آبی، زیتونی برای سبز و شکلاتی برای قهوه ای. رنگ های تیره در تضاد با رنگ روشن درون چشم هستند. اما زمانی که در یک طیف رنگی باشند، دیگر به نظر آرایشی غلیظی نمی آیند. فقط دقت کنید به جای کشیدن یک خط ضخیم، باید خط را در ریشه مژه ها بکشید.

رنگ لب ها را طبیعی نگه دارید

رنگی را برای لب انتخاب کنید که به رنگ طبیعی لب ها نزدیک باشد. برای قرار گرفتن بهتر رژ لب بر روی لب با استفاده از انگشت چند ثانیه رژ لب را پخش کنید. استفاده از رژ لب بی رنگ یا براق کننده لب بر روی رژلب باعث می شود تا همه متوجه آرایش شما شوند! به جای استفاده از آنها از یک نرم کننده لب برای تامین رطوبت مورد نیاز لب ها استفاده کنید.

 

پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

 

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

1 × پنج =