راهکار های پیش درمانی و درمانی پوکی استخوان در بانوان

برخی از مبتلایان به پوکی استخوان داروی بیس فسفونات را مصرف می کنند
سوال اینجاست که :
1. چه روش های برای پی گیری از نابودی استخوان ها و علاج پوکی استخوان موجود است؟

2. درجهت حفاظ از استخوان ها چه راهکارهای درمانی وجود دارد؟

پاسخ متخصصات زبده در این رابطه :

که داروهای بیس فسفونات انتخاب بسیار مناسبی برای درمان پوک شدن استخوان می باشد به دلیل اینکه روند تحلیل استخوان ها را آهسته می کند. باید رژیم درمانی خود را دنبال کنید و به نظر پزشکان متخصص توجه کنید. ولی همه چیز به این جا تمام نمی شود.

توصیه های پزشکان متخصص جهت پیشگیری از تحلیل استخوان ها:

شما روزانه به کاربرد 1100 تا 1300 میلی لیتر کلسیم نیاز دارید تا ریسک ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهید که بهتر است آن را از منابع غذایی مانند ماست، بروکلی، پنیر و توفو تامین کنید.
افزودن 700 یونیت ویتامین دی می تواند به جذب کلسیم کمک کند پوکی استخوان و تغذیه بستگی مستقیمی با یکدیگر دارند لذا سعی کنید تا از منابع خوب ویتامین دی که عبارت است از ماهی سالمون و کالاها غنی شده با ویتامین دی بهره گیری نمایید.
حدود 31 دقیقه انجام ورزش هایی مانند پیاده روی، تنیس و یا رقصیدن می تواند برای پیشگیری از پوکی استخوان مفید باشد. پایین تر ازا این ورزش ها استرسی را روی استخوان های شما ایجاد می کند که به حفظ توده استخوان کمک خواهد کرد.
در صورتی که دخانیات مصرف میکنید، نیکو تر است هر چه سریع تر آن را کنار بگذارید. مصرف دخانیات فرایند نابودی استخوان را سریعتر و افراد سیگار سریعتر به پوکی استخوان مبتلا خواهند شد و این عامل محرک افزایش ریسک ابتلا به پوکی استخوان در نوجوانی می شود.
برخی درمانهای جایگزین اعم از صرف برخی فرآورده ها گیاهی نیز وجود دارد لیک این داروها ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. بهتر است در این مورد با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

شش − پنج =