خطاهای مرسومی که به مانیکور ناخن آسیب می زند

مشکلات کاشت ناخن

حتما برایتان پیش آمده که به آرایشگاه رفته باشید ، برای مانیکور ناخن‌هایتان پول زیادی پرداخت کنید

حتما برایتان پیش آمده که به آرایشگاه رفته باشید ، برای مانیکور ناخن‌هایتان پوزیادی پرداخت کنید و با نگاه کردن به آن لذت ببرید. لیک فردای آن روز بیدار شده‌اید و دیده‌اید که لاک‌تان خراب شده است. یکی از مسائلی که همه ما خانم‌ها از آن متنفر هستیم، پریدن نوک لاک، یا ورقه ورقه شدن آن است. به خصوص وقتی تنها یک روز از مانیکور کردنمان گذشته باشد. قاعدتا نمی‌توانیم هر روز به آرایشگاه برویم. چون هم وقتمان گرفته می‌شود، هم باید خرج زیادی پرداخت کنیم. همچنین، درصورتی که دائما مانیکور کنیم، ناخن‌هایمان خبدون ابهام می‌شوند و می‌بدون ابهامنند. انگشتانمان نیز پوست پوست می‌شوند. معمولا هم وسوسه می‌شویم این پوست‌ها را بکنیم. در نتیجه درد می‌کشیم و دستانمان زشت و نامتقارن می‌شوند. پس چه کنیم؟. برای پیدا کردن یک راه حل مناسب، با چی بپوشم همراه باشید. در این مطلب به شما خواهیم گفت چه راه غلطاتی مانیکور ناخن را خراب می‌کنند.

دستان شما، تا حد زیادی نشان‌دهنده سن‌تان هستند. بنابراین، برای اینکه احساس شادابی و جوانی داشته باشید، باید از دستان‌تان مراقبت کنید. مثلا از میزان زیادی کرم‌های مرطوب کننده و ترمیم کننده بهره جویی کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن دستان‌تان را خوش منظر نگه دارید، این است که مانیکور کنید. ولیکن فعالیت‌های روزمره ویژهی وجود دارند که مانیکور ناخن شما را خراب می‌کنند. در این مقاله، درباره این فعالیت‌ها و راه‌های جلوگیری از خراب شدن مانیکور ناخن برایتان گفتگو می‌کنیم.
استعمال از لاک ارزان و بی‌کیفیت، آن هم بدون تاپ کُت.

اصلا مهم نیست بعد از مانیکور چقدر مراقب ناخن‌ها و لاک‌تان باشید. چنانچه از لاک ارزان و بی‌کیفیت بهره گیری کنید، نوک لاک‌تان سریعا می‌پرد یا ورقه ورقه می‌شود. حتی استفاده از تاپ کُت (لایه محافظ روی لاک) هم بر روی لاک‌های ارزان اثری ندارد. البته منظور ما این نیست که تمام حقوق یک ماه‌تان را برای لاک‌های گران قیمت خرج کنید.

مثلا لاک ناخن پاستل، یک برند با کیفیت و مقرون به صرفه است که در تمام داروخانه‌ها و مغازه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی به ف راهکار می‌رسد. لاک‌های پاستل، بسیار باکیفیت و بادوام هستند. قیمت‌شان هم مناسب است.

راه حل رفع مشکل

در حین لاک زدن، این نکات را ملاحظه کنید تا بتوانید دست کم یک هفته از خوش منظریی دستان‌تان لذت ببرید:

در ابتدا، یک لایه بِیس لاک (پایه) یا تقویت کننده روی ناخن بزنید. (می‌توانید از برق ناخن هم کاربرد کنید.)
روی هر ناخن، کمینه دو لایه لاک بزنید. (تعداد لایه‌های لاک باید برای تمام ناخن‌ها برابر باشد.)
در آخر هم از تاپ کُت بهره جویی کنید تا دوام لاک‌تان بیشتر شود. درصورتی که اثر تاپ کُت را دست‌کم بگیرید، بعد از گذشت دو روز پشیمان می‌شوید. (چون نوک لاک‌تان می‌پرد.)

خطا هایی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند
ظرف شستن، دشمن مانیکور ناخن است.

درصورتی که با دست ظرف می‌شوئید، با لاک‌تان خداحافظی کنید. ترکیب مایع ظرفشوئی و آب داغ، دشمن لاک و پوست اکناف ناخن است. البته ناخن‌ها و پوست نواحی آنها، بسیار حساس هستند و به طور نهادین در هر فصلی دستخوش خبدون ابهامی می‌شوند.

راه حل رفع مشکل

برای محافظت از ناخن‌ها و پوست حومه آنها، در در ضمن ظرف شستن از دستکش ظرفشوئی استعمال کنید. اصلا برای یک مدت دیرپا دستان‌تان را در آب داغ و مایع ظرفشوئی غوطه‌ور نکنید. همچنین، بعد از هربار ظرف شستن (یا به طور کلی شستن دست‌ها)، دستان‌تان را با یک حوله نرم کاملا خبدون تردید کنید. سپس از کرم‌های مرطوب کننده و یا روغن‌های نرم‌کننده بهره وری کنید.

که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند.
بیش از حد شستن دست‌ها، به معنای مراقبت نیست.

شاید شما هم تصور می‌کنید بیش از حد شستن دست‌ها، به معنای مراقبت از آنهاست. منتها قاعده غلط می‌کنید. اگر وسواس دارید، یا کارتان به گونه‌ای است که باید در طول روز چندین بار دستان‌تان را بشوئید، احتمال اینکه مانیکورتان خراب شود بیشتر است. با هربار شستن، دست‌ها، ناخن‌ها و پوست ظریف توابع آنها بیشتر خبدون تردید می‌شوند.

راه حل رفع مشکل

سعی کنید بیش از حد دستان‌تان را در فرارو مواد شوینده شیمیایی قوی و آب قرار ندهید. درصورتی که ناچار هستید در طول روز به دفعات دستان‌تان را بشوئید، از پاک کننده‌های ملایم مخصوص پوست‌های حساس کاربرد کنید.

ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال

همه با شنیدن نام ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال، تصور می‌کنند قرار است معجزه‌ای اتفاق بی‌افتد. این ضدعفونی‌کننده‌ها رایحه دل‌انگیزی دارند. رایحه‌ای مثل یک کیک بدون ابهاملاتی خوشمزه، یا برگ‌های پائیزی نم‌زده، یا آلبالوهای ترش و خوشرنگ تابستانی. وقتی از آنها بهره جویی می‌کنید حس می‌کنید دستان‌تان خیلی آری از کثیفی شده‌اند. لیک حقیقت این است که ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال، تاپ کُت را از بین می‌برند و وسیله می‌شوند نوک لاک شما بپرد. همچنین درصورتی که بیش از حد از این ضدعفونی‌کننده‌ها کاربرد کنید، دستان‌تان خبدون تردید می‌شوند؛ چون ترکیب غالب آنها الکل است. الکل سبب می‌شود ناخن‌ها به بازبینی خرد شوند.

راه حل رفع مشکل

همان راه حلی که برای مورد بالایی گفتیم.

خطا اتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند.
جویدن ناخن‌ها.

جویدن ناخن‌ها در هر حالتی، یک عادت ناخوشایند است. همچنین، اصلا کار بهداشتی‌ای نیست. ممکن است وقتی عصبی می‌شوید، یا پای بنداسترس هستید، ناخودآگاه ناخن‌هایتان را بجوید. این کار به لاک ناخن، خود ناخن، و پوست نازک و حساس اکناف آن صدمه می‌زند. ناخن‌های رنگی و رعنای شما، اسمارتیز یا آبنبات نیستند. پس سعی نکنید آنها را بجوید.
تایپ کردن

همه ما در طول روز، دائما در حال تایپ کردن با کیبورد کامپیوتر، تبلت یا تلفن هوشمندمان هستیم. چنانچه ناخن‌های شما بلند هستند، تایپ کردن انگیزه خرد شدن آنها و پریدن نوک لاک می‌شود.

راه حل رفع مشکل

چنانچه مجبور هستید در طول روز زیاد تایپ کنید، ناخن‌هایتان را تا حد معقولی کوتاه نگه دارید. این کار محرک می‌شود مانیکور ناخن شما سریع خراب نشود و دستان‌تان در محیط کار هم قشنگ باشند.

طریق غلطاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند.
کرم‌های مرطوب کننده

همانطور که در اول این مقاله گفتیم، برای اینکه دستان شاداب و جوانی داشته باشید، باید از کرم‌های مرطوب کننده استعمال کنید. ولیک متاسفانه، بهره گیری بیش از حد از این کرم‌ها، انگیزه از بین رفتن درخشش ناخن‌ها می‌شود.

راه حل رفع مشکل

از یک کرم مرطوب کننده با کیفیت بهره جویی کنید. به میزان مناسب از آن بهره جویی کنید. حتما پس از استعمال، اندازه ارزش زاید آن را با پنبه یا یک دستمال نرم پاک کنید.

 

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

پنج × 4 =