تاثیر ماسک خیار بر پوست

تاثیر ماسک خیار بر پوست

یکی از تاثیر گذار ترین مواد ارگانیک برای شادابی و سلامت پوست، خیار است. به دلیل اثرات خنک کننده، خیار را می توان برای بهبود بسیاری از مشکلات پوستی استفاده کرد.

ساده ترین راه برای بهره بردن از تاثیر خیار، حلقه حلقه کردن آن است. حلقه های خیار را هفته ای سه یا چهار بار بر روی چشم ها و پوست اطراف آن قرار دهید و پس از ده دقیقه چشم ها را با آب سرد بشویید. خیار در کاهش چین و چروک های دور چشم، رفع پف زیر چشم و روشن کردن تیرگی آن به خصوص برای بانوان موثر است.

خیار به دلیل خاصیت خنک کنندگی و التیام بخش، در بهبود خارش پوست، رفع گزش حشرات، آفتاب سوختگی و سوختگی های سطحی و کوچک به کار می رود. به دلیل خواص ضد التهابی، از عصاره ی خیار در لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبتی استفاده می شود.

حدود 70 تا 90 درصد خیار را آب تشکیل داده است. از این رو، قرار دادن قطعات خیار بر روی پوست می تواند سطح پوست را آب رسانی کند و همچنین به دلیل وجود ویتامین K، در از بین بردن چین و چروک های سطحی پوست نیز موثر است. همچنین از ماسک های خیار می توان برای درمان اگزما و رفع ترکیدگی پوست استفاده کرد و سلامت و زیبایی را به پوست بازگرداند.

اگر پوستی چرب دارید، خیار را با آب مقطر بپزید و پس از خنک شدن، صورت خود را با آن شستشو دهید.

برای از بین بردن کک و مک، ضماد خیار را همراه با شیر خامِ نجوشیده روی پوست قرار دهید و پس از پنج دقیقه صورت خود را با پنبه پاک کنید.

با قرار دادن خیار برش خورده بر روی نا همواری ها و فرو رفتگی های پوست، تا میزان زیادی پوست یکدست می شود. زیرا مواد فتوشیمیایی خیار، کلاژن های پوست را جمع می کند.

برای شادابی و شفافیت پوست، خیار را پوست کنده و تخم های آن را جدا کنید و سپس آن را له کنید، چند برگ نعنا را خورد کرده و به آن اضافه کنید، سفیده ی تخم مرغ را به صورت جدا هخم بزنید و سپس به خیار و نعنا اضافه کنید. این ترکیب را به مدت بیست دقیقه بر پوست قرار دهید و سپس صورت خود را بشویید و خشک کنید.

همچنین می توانید خیار رنده شده را روی پوست بگذارید و پس از گذشت بیست دقیقه آن را با گلاب بشویید.

برای جلوگیری از افتادگی و چروک پوست، میتوانید از ماسک خیار و آبلیمو استفاده کنید؛ خیار رنده شده را با کمی آبلیمو و یک قاشق عسل مخلوط کنید و صورت خود را با این ترکیب بپوشانید.

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

دیدگاهتان را بنویسید

*

ده − ده =