شناسایی برترین برندهای ورزشی دنیا و درآمدهای سرسام آور آنها ؛ 5 برند اول

در مقاله ی قبل با رتبه های دهم تا ششم برندهای برتر ورزشی و درآمدهای کلان آنها آشنا شدیم  اما پنج برند اول در دنیای ورزش که می توان تنها با نام و نشان تجاری یکی از این برندها بعضی از شهرهای بزرگ و یا حتی کشورهای دنیا را خرید کدامند؟!

برند پنجم : New Balance

برترین برندها
برترین برندها

شاید اغراق نباشد اگر کفش های برند نیو بالانس را یکی از با کیفیت ترین و راحت ترین کفش های دنیا نامید که طرفدارانش آن را به عنوان کفشی می شناسند که به همه ی لباس هایشان می آید…

New Balance کار خود را در 1906 در آمریکا با تولید کفی های طبی آغاز کرد. امروز اما به واسطه ی طراحی خاص خود و کفش هایی بسیار راحت برای استفاده ی روزانه، تبدیل به یکی از پرطرفدارترین کفش های دنیا شده است، به نحوی که در بعضی شهرهای اروپایی و ایالت های آمریکایی درصد بالایی از کفش ها، در سطح خیابان های شهر با یک N بزرگ مزین شده اند…

نیو بالانس در سال 2014 درآمدی 2.39 بیلیون دلاری داشت!!

برند چهارم : asics

برترین برندها
برترین برندها

اسیکس برندی نام آشنا بین ورزشکاران حرفه ای است، اگر دونده ، بدمینتونیست یا تنیسور حرفه ای باشید و یا هر ورزش گروهی یا فردی دیگری را که تحرک زیادی دارد به صورت حرفه ای دنبال کنید؛ قطعا asics و تکنولوژی های بی نظیر آن, یکی از انتخاب های شما و مربیانتان خواهد بود.

نام ASICS برگرفته از جمله ی ژاپنی Anima Sana In Corpore Sano می باشد، که به معنی ذهن سالم در بدن سالم است ، جمله ای به غایت درست و قابل تامل… اسیکس در راستای این شعار و برای ایجاد انگیزه ی بیشتر در طرفداران دونده ی خود و کمک به دنبال کردن اهداف ورزشی آنها ، به تازگی کمپینی را با نام MY ASICS راه اندازی کرده است ؛ به این ترتیب که دوندگان سراسر دنیا می توانند با نصب اپلیکیشن اسیکس من اقدام به تیم سازی کرده، برای خود اهداف فردی دوندگی تعیین کنند، پیشرفت خود را بادوستانشان درمیان گذاشته و برای رسیدن به اهداف خود انگیزه بگیرند. این کمپین تا کنون بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بدون شک تاثیر مثبتی نیز روی میزان فروش این برند داشته است.

کمپانی ژاپنی اسیکس در سال 2014 بالغ بر 3.1 بیلیون دلار درآمد داشت!!

برند سوم : Puma

برترین برندها
برترین برندها

پوما با لوگوی معروف یوزپلنگ خود بدون شک یکی از محبوب ترین برندهای ورزشی جهان است که سالهاست همراه بسیاری از بازیکنان و تیم های مطرح ورزشی بوده است. Puma از سال 1948 با صاحب امتیازی “رادولف داسلر” در آلمان شروع به فعالیت کرد و در همان سال با اولین کفش فوتبال خود Puma Atom جای خود را در زمین های فوتبال باز کرد و در جام جهانی 1970 مکزیک به عنوان برند کفشی که نفر اول قهرمان جام، پله ، آن را به پا داشت به شهرت بسیار رسید.

b4

برند پوما در طول سالها تبدیل به یکی از موفق ترین برندهای تولید کفش و لباس مسابقات رالی مثل Formula One و NASCAR شده است و خط تولید کفش های Ferrari ، Ducati و BMW را نیز در دست دارد ، این محصولات پوما طرفداران بسیار و خاصی را در سراسر دنیا به خود جذب کرده اند.

 

موفقیت های پوما او را به رقیب سرسختی برای برند به نام آدیداس تبدیل کرده است و در سال 2014 درآمدی 3.9 بیلیون دلاری را برایش به ارمغان آورده است!!

 

 

 

برند دوم : Adidas

برترین برندها
برترین برندها

برند آدیداس با سه خط آشنای خود دومین برند ورزشی دنیا است که تقریبا در همه ی کشورهای دنیا، از فقیرترین تا پیشرفته ترین آنها فعالیت می کند و شناخته شده است. کمپانی آدیداس در سال 1949 در آلمان بازگشایی شد، صاحب این برند “آدولف داسلر” ( برادر صاحب امتیاز کمپانی پوما) از همان ابتدا چشم انداز فراهم کردن بهترین کفش ها را برای ورزشکاران در سر داشت، به این ترتیب آدیداس 6 سال بعد با طراحی اولین کفش های میخ دار فوتبال برای تیم ملی آلمان (قهرمان جام) تبدیل به برندی به نام در دنیای ورزش شد. و این شهرت تا به امروز در زمینه های مختلف پوشاک ، کفش و لوازم ورزشی ادامه یافته است و تعداد زیادی از تیم ها و ورزشکاران بزرگ دنیا با محصولات آدیداس در صحنه های ورزشی درخشیده اند.

 آدیداس در سال 2014 درآمد باورنکردنی 19 بیلیون دلاری داشت!!

برند اول : Nike

برترین برندها
برترین برندها

حتی اگر کاملا از دنیای ورزش به دور باشید ، و یا هرگز فکر پوشیدن لباس اسپرت و ورزشی به ذهنتان خطور نکند، بازهم با شنیدن نام نایک حس ورزش و جنب و جوش به شما القا می شود. نایک با لوگوی معروف خود که به سادگی مفهوم سرعت و حرکت را به نمایش می گذارد، با نام خاص خود (الهه ی پیروزی) و شعار محرک خود “Just Do It” فقط انجامش بده”، که یکی از معروف ترین شعارهای دنیاست، تبدیل به شاه ماهی دریای بیکران ورزش شده است.

نایک در سال 1971 اولین کفش  خود را که کفشی برای فوتبال روی چمن بود روانه ی بازار کرد، از همان سالها بود که تازش بی پایان نایک در دنیای ورزش شروع شد و همکاری او با بزرگترین ورزشکاران دنیا مثل مایکل جردن ، خرید و فروش بزرگترین کمپانی های ورزشی مثل کانورس ، طیف وسیع محصولات و استخدام زبردست ترین طراحان دنیا…این برند را به برترین برند ورزشی دنیا تبدیل کرد.

درآمد برند نایک در سال 2014 رقمی معادل 27 بیلیون دلار می باشد!! در یک حساب سرانگشتی، با یک سوم این پول میتوان برای کل کره ی زمین آب سالم و نوشیدنی فراهم کرد، با نصف آن کل کشور جامائیکا ، یا کشور ایسلند و یا کل جامعه ی موسیقی دنیا را خرید و همچنان بیشتر از 10 بیلیون دلار پول داشت : ) .

برترین برندها

 

پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

 

درباره پایگاه اطلاع رسانی ریحانه

پاسخی بگذارید

*

5 × پنج =